Delta Otomasyon

DELTA Otomasyon Ürünleri Paylaşım Platformu

Giriş |  Kayıt

Forum kilitlendi Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 20 mesaj ] 

21 May 2012, 14:17

DELTA
Kullanıcı avatarı

Öncelikle sürücüyü fabrika ayarlarına alın. Sonrasında motor uçlarınızı doğru bağladığınıza emin olun. Motor kablonuzda 1(U) 2(V) 3(W) gibi şeyler yazar. Bu sıralamaya göre eğer motor uçları servoya bağlanmamışsa bu hatayı almanız gayet normaldir. Veya motor kablonuzda da bir sıkıntı olmuş olabilir. Servo yükte değil ve bu hata alınıyor ise bağlantı ile ilgilidir. Eğer bağlantılarınız doğru ve bu hatayı JOG modunda almaya devam ediyorsanız teknik servisimizle irtibata geçiniz.

Başa Dön Başa Dön

22 Ara 2016, 20:59

merhaba biraz daha ilerledigim taktirde bu sorun benim icinde gecerli olabilir. beim sorunum daha basit genel bilgi niteliginde. ayni servo surucu ve motora sahibim b model surucu 1,5 kw motor.
amacim temelde bu motoru ileri geri surmek örnegin 400 devirle. bunun icin ne yapmam gerek? surucuye program yazmam gerekli mi icinde ne oldugunu bilmiyorum. sadece fabrika ayarlarina getirsem yeterli olur mu?
rs232 nin diger ucunu kesip surucunun cn3 e rx tx gnd uclarini baglayarak baglanmaya calisiyorum. vpl soft adli program uzerinden baglaniyorumama asda softun 4.08.09 versiyonunu ile surucuye baglanamiyorum. tam bir kaos :) ilgilenecek olan olursa simdiden tesekkurler

Başa Dön Başa Dön

23 Ara 2016, 07:26

DELTA
Kullanıcı avatarı

Sürücüye bağlanmanız için RS-232 kablosu ve ASDA-Soft v3.02.16 kullanmanız gerekir. Programı viewtopic.php?f=152&t=1415 indirebilirsiniz.

Pozisyonlama yapmak için bir PLC veya harici bir pals kaynağı kullanmanız gerekir. Harici pozisyonlama için viewtopic.php?f=100&t=327 bülteni PLC pals komutları için ise viewtopic.php?f=37&t=4050 inceleyebilirsiniz.

Başa Dön Başa Dön

23 Ara 2016, 19:10

v3.02.16 indirip kurdum ama surucuye baglanamiyorum cunku elimde cn3 portuna baglanabilecegim bir kablo yok. bende asda-b nin kullanma kilavuzunda cn3 baglantisi icin gösterilen baglantiyi yaptim. olmadi cözmem gereken ilk sorun bilgisayar ile cn3 arasi baglantinin nasil oldugu. nette arastirdim bikac deneme yaptim yok. olmadi. bu kablonun uclarini nasil baglanti yapilacagini bilen, link, video, pdf ... yardim :)

Başa Dön Başa Dön

24 Ara 2016, 07:42

DELTA
Kullanıcı avatarı

Eklenti:
Screenshot_1.jpg

Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

Başa Dön Başa Dön

25 Ara 2016, 22:39

ilk defa servo kullanacağım bir kaç sorunum var
asda b serisi sürücüm var
19-21 + 1k
20 yön -
22 pulse -
sinyal vermem gerekiyor kullandığım plc sacdece +
sinyal üretiyor ne yapmam lazım .
ayrıca bağlantıdaki limit siwiçlerini yada stop sinyallerini vermelimiyim.
hariçi bir güç kaynağı ile 4 e + 13 e - 24 dc vermelimiyim

Başa Dön Başa Dön

26 Ara 2016, 08:42

DELTA
Kullanıcı avatarı

PLC'den PNP geliyor ise:

20 ve 22 numaralı pinler köprülenip PLC'i beslediğiniz 24VDC'nin eksisi buraya verilir.
Pals ucunuzu 21 numaralı pin'e araya 100 ohm seri direnç girerek.
Yön ucunuzu ise 19 numaralı pin'e araya 100 ohm seri direnç girerek bağlayınız.

Sonrasında eğer limit swichler kullanmayacaksanız P2-13 - P2-14 - P2-15 parametrelerine girip içini 0 yapınız.

Pals göndermeden önce Servo'yu on konumuna almak için P2-10 içine 1 girip servo milini tutup tutmadığına bakın. Sonrasında PLC tarafında hız ve tur değerini gönderip dönüp dönmediğine bakınız.

P1-01: 0 olmak zorundadır.

Başa Dön Başa Dön

11 Oca 2017, 18:54

yardim icin tesekkurler artik servo surucuye baglanabiliyorum parametrelerini degistirebiliyorum hepsini anlamasam da yon ve devir ayari yapabiliyorum. servo surucuyu hiz kontrol modunda kullaniyorum P1–01 : 4 olarak ayarli. 18. pine 5 volt vererek suruyor 20. pin ile yon kontrolu yapiyorum. sorum su; kalkis ve duruslari yumsatmak icin hangi paramatreyi degistirmem gerekli?öyle bir secenek varmi?

Başa Dön Başa Dön

12 Oca 2017, 07:24

DELTA
Kullanıcı avatarı

P1-36: 10 giriniz.
P1-34: Hızlanma rampası
P1-35. Yavaşlama rampası

Başa Dön Başa Dön

12 Oca 2017, 14:25

tesekkurler. surucunun enerjisini kesip kontrol etmeden önce yaptigim bi kac basarisiz denemenin ardindan sonunda istedigim gibi ayarlayabildim. :)

Başa Dön Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Forum kilitlendi Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 20 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot]

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: