Delta Otomasyon

DELTA Otomasyon Ürünleri Paylaşım Platformu

Giriş |  Kayıt

Forum kilitlendi Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 7 mesaj ] 

30 Ağu 2014, 20:51

İyi günler.Elimde Asda A2 servo ve sv2 serisi plc bulunuyor.rs485 üzerinden pulse temizleme işlemini gerçekleştirmek istiyorum fakat başarılı olamadım.DI2 yi pulse temizleme olarak ayarladım.şuan p2-11 de 104 değeri bulunuyor.
Ayrıca pulse temizleme işlemi tam olarak ne yapıyor bunu da öğrenmek istiyorum.İyi çalışmalar.

Başa Dön Başa Dön

01 Eyl 2014, 08:41

DELTA
Kullanıcı avatarı

P2-11'e pals temizleme inputu için 104 tanımlanır. Eğer bu inpput haberleşme üzerinden tetiklenecekse P2-11'e karşılık gelen hex adrese yani 216'ya 4 göndermeniz gerekir. Eğer bu input PLC çıkışlarından fiziksel olarak tetiklenecek ise CN1 soketinden 10. kullanılır. Pals temizleme inputu servo içerisinde biriken error pals'leri temizler.

Başa Dön Başa Dön

01 Eyl 2014, 21:19

Açıklama için teşekkür ederim ben pulse temizleme olayını kendimce yorumlamışım ve orada hataya düşmüşüm.Bana error pulse leri değil geri besleme pulse sayısı,gönderdiğim pulse sayısı vb tüm pulse leri temizlemi sağlayacak birşey lazım çünkü oradaki değerlere göre işlem yapıp ardından o kısmı sıfırlamam gerekiyor.

Başa Dön Başa Dön

02 Eyl 2014, 07:25

DELTA
Kullanıcı avatarı

Pals temizleme dışında başka bir input bulunmamaktadır. Siz encoder değerini sıfırlamayı kastediyorsanız encoder değeri sadece A2'nin dahili pozisyonlama modunda home işlemi gerçekleştirildiğinde sıfırlanır. Bunun dışında encoder değerini sıfırlayamazsınız.

Başa Dön Başa Dön

02 Eyl 2014, 21:14

Bu durumda programda alternatif yöntemleri uygulayacağım.İyi çalışmalar.

Başa Dön Başa Dön

29 Ara 2016, 14:24

kolay gelsin
asd a2 de dahili pozisyonlama kullanıyorum.Home işlemi sonunda enkoder değeri sıfırlıyamıyorum
home metodu olarak 3 seçili,p6-01 =0,sinyal ayarı iptal yaptım.Motor sensörü gördüğünde tekrar öne doğru ahreket ediyor kurtulunca duruyor.Yalnız enkoder değerim 580-620 arasında sürekli değişen bir değer kalıyor.sebebi ne olabilir

Başa Dön Başa Dön

29 Ara 2016, 14:58

DELTA
Kullanıcı avatarı

Z fazını gördüğü anda duramadığı için encoder değerini 0 görmemeniz normal. Yapmanız gereken ASDSoft'da Home tamamlandıktan sonra diye geçen kısımda PATH kısmından boştaki bir PR ayarlayın. Sonrasında örneğin PR3 ayarladıysanız PR3'e gelip absolute sıfıra git deyin.

Başa Dön Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Forum kilitlendi Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: