Delta Otomasyon

DELTA Otomasyon Ürünleri Paylaşım Platformu

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 19 mesaj ] 

02 Oca 2014, 08:54

DELTA
Kullanıcı avatarı

DOPSoft yazılımındaki araçlar menüsünün altındaki Tüm verileri çağır seçeneği ile var olan programı çekebilir, Tüm verileri yükle ile açtığınız programı yeni DOP içerisine yükleyebilirsiniz.

Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

Forum Kuralları - Konu Açmadan Önce Okuyunuz...

Başa Dön Başa Dön
  Profil WWW

29 Ağu 2015, 13:15

uğur bey bu şekilde porgramı cektiğimde pc indiriyor ama actıgımda boş bi ekran goruyorum

Başa Dön Başa Dön

31 Ağu 2015, 07:34

DELTA
Kullanıcı avatarı

HMI nin resetlenmemiş yada içerisine daha önce boş bir proje atılmamış olduğuna emin olunuz.

Başa Dön Başa Dön

31 Ağu 2015, 08:41

iyi günler 2.00.04 versiyonu ile kendi yazmış oldugum programı cekemiyorum.araclar sayfasından tum dataları çağır dediğimde yukluyor fakat boş sayfa acılıyor ...

Başa Dön Başa Dön

31 Ağu 2015, 09:40

DELTA
Kullanıcı avatarı

HMI ye reset atmanızda bir sakınca yok ise DopSoft--> Araçlar --> Reset HMI seçeneğini seçtikten sonra HMI ye bir proje yükleyin ve aynı şekilde yüklediğiniz projeyi geri çağırmayı deneyin.

Başa Dön Başa Dön

06 Oca 2017, 14:32

oncelıkle merhaba

Elimde delta serisi DOP-A57GSTD ve 14ss plc var bunların ıkısınede forumdan program ındırdım kurdum sagolsun forumdakı konularla ekranı guncelledım wın 7 uyumlu oldu calısıyorlar ancak benım surada takıldıgım nokta var oda

1- 14ss yanında bırde modulu var x gırıs ve y cıkıslarını cogaltan bu plc ye program yazarken o cıkısları kullanmak ıcın nasıl tanıtıcam
2- hmı yaptıgım start stop butonunu sag taraftakı menuden nasıl ayarlayacagım ki plc ye komut gondertecegım start basınca plc start alıcak stop duracak mesela bunların bana varsa resımlı gorselını yada okuyacagım bı kaynagını gonderırmısınız.

Başa Dön Başa Dön

06 Oca 2017, 15:34

DELTA
Kullanıcı avatarı

Modül tanıtma diye bir işlem yoktur. PLC içerisinde o modüle ait giriş ve çıkış kontaklarını kullanmanız yeterlidir. Örneğin PLC SS serisi yanında da 16SP modül var ise 16SP'in X0'ı programda X20 Y0'ı da Y20 olarak kullanılır. Örneğin yanında bir 16SP daha olsa X30 ve Y30 olarak kullanılacak. 10'ar 10'ar atlayarak gider. X80 ve X90 Y80 ve Y90 kullanılmaz 70'den sonra 100'e atlanır.

Ekran üzerinden X'leri tetikleyemezsiniz X'ler fiziksel kontaklardır. PLC tarafındaki M kontaklarını tetiklenir.

Başa Dön Başa Dön

09 Oca 2017, 23:49

Yardımlarınız ve cvplarınız için tesekkur ederım ilhan bey
Yani ekrandan start yapmak için M nin x0 altına koydugum paralel acık kontagını mühürleme için kullandığım onumu ekrana tasıyacagım elinizde program varsa bı basit start stoplu devre cızıp bana gonderseniz yada burada paylaşırsanız o devreyı ekrandakı start stoptan calıstırabılecegım adreslemeler nasıl oluyo gıbımantıgını gorunce anlarım merak sardım deniyorum yapamıyorum belki sizler için çok basit bişey ama yeni yeni arastırarak ogrenmeye çalışıyorum baglantılarıda plc ve hmı nın forumdaki manuellerinden baktım dogru daha once zaten eskı bı program vardı ıcınde calısıyodu ama ben egıtım ıcın kullacagımdan sildim keske yedekleyıp ınceleseydım belki anlardım görerek sonradan aklıma gelince yapacak birsey kalmadı tabi arastırırken forumunuzu buldum cok faydası oldu ıcındekı konuları okuyup arastırıyorum ama bazı seylerı yeni oldugum ıcın bu konularda anlayamıyorum gorsel olsa çözerim diye düşünüyorum.Sağolun.

Başa Dön Başa Dön

10 Oca 2017, 07:24

DELTA
Kullanıcı avatarı

Delta PLC eğitim notlarına viewtopic.php?f=65&t=468 ulaşabilirsiniz.

Başa Dön Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 19 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: mamoste36

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: