Delta Otomasyon

DELTA Otomasyon Ürünleri Paylaşım Platformu

Giriş |  Kayıt

Forum kilitlendi Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 4 mesaj ] 

25 Nis 2012, 19:35

DOP-B10E615 PANELDEN ETHERNET PORTU ÜZERİNDEN MOD-BUS DATA OKUMAK İSTİYORUM. PANEL SLAVE OLACAK ŞEKİLDE BAŞKA BİR CİHAZLA DATA ÇEKMEK İÇİN NE YAPMALIYIM. PANEL İÇİN BİR MODBUS ADRES TABLOSU VAR MIDIR? YADA PANELİN ETHERNET PORTTAN BELİRLİ DATALARI SÜREKLİ GÖNDERMESİ İÇİN NASIL BİR PROGRAMLAMA YAPILMALIDIR?
İLGİLENMENİZ DİLEĞİYLE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Başa Dön Başa Dön

25 Nis 2012, 20:21

<< Gümüş >>

Öncelikle niye ekranı slave yapmak istiyorsun...Nasıl bir cihazla haberleştireceksin... Modbus desteği olan bir cihazla haberleşiceksen ekranı slave yapmak yerine bırak master olarak kalsın. Makroları kullanarak ekran datalarını haberleşiceğin cihazın istediğin datalarına yolla... Ethernetten haberleşmek içinde haberleşme ayarlarına gir orada Ethernet seçeneğinden Link tanımla (Haberleşeceği cihazın IPsi gibi ayarları yap).

Kısa bir cevap oldu ama neyle haberleşeceğini ve uygulamayı söylersen daha açıklayıcı bir cevap yazmaya çalışırım....Ve unutmadan HMI Modbus adreslerine ekten bakabilirsin...

Eklenti:
HMI-Modbus.GIF

Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

Başa Dön Başa Dön

02 May 2012, 09:03

CEVABIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.
ŞİMDİDEN OLDUKÇA YARDIMIN OLDU VE FİKİR VERDİ. TEŞEKKÜR EDERİM.

YAPMAK İSTEDİĞİM TAM OLARAK EKRANI BİR ARABİRİM OLARAK KULLANMAK.
PLC OKUNAN DATA ADRESİNİ (EKRAN SERİ PORT İLE) EKRAN ÜZERİNDE SENİN DEDİĞİN MAKROLAR İLE BELKİDE ETHERNET PORT ÜZERİNDENDE OKUMAK VE YAZMAK İSTİYORUM. BU OKUYUP YAZMA İŞLEMİNİ BİLGİSAYAR İLE YAPACAĞIM. AMA BEN BU MAKROLARI NASIL OLUŞTURUM ONU BİLMİYORUM. BİR ÖRNEK PAYLAŞABİLİRSEN ONU GELİŞTİREBİLECEĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM.

KARŞILIKLI İLETİŞİME GEÇEBİLİRSEK DAHA AYRINTILI ANLATABİLİRİM.
0532 7378014
YADA SEN NUMARANI VERİRSEN BEN ARAYABİLİRİM.

Başa Dön Başa Dön

11 Oca 2017, 10:25

Merhabalar

Benimde aynı konuda sorum olacak ben bir izleme otomasyonu üzerine çalışıyorum bunun için 18 farklı delta hmı kulanacağım ve bu hmı lara com port ile bağlı plc ve analog modüllerden verileri okuyup ve çıkış vermek istiyorum ve bu hmıları tek bir merkez noktasından takibini sağlamak istiyorum bu nedenle eğer hepsi master olacak olursa bunun için her hmı'a farklı register adresleri vermem gerekicek ve merkez noktasında tekrar o register adreslerini ona göre dizayn etmem gerekecek bu nedenle hmı ları slave yaparak merkez noktasına kurduğum master ile takip sağlayacağım hmı ları ethernet üzerinden nasıl slave olarak kullanabilirim.

Başa Dön Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Forum kilitlendi Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: